Kush janë bizneset me fitimet më të larta në Shqipëri, publikohen shifrat

Publikuar tek: ekonomi, më 15:13 24-12-2017 Kush janë bizneset me fitimet më të larta në Shqipëri, publikohen shifrat

Grupet më të mëdha në vend, me pronësi shqiptare, po fuqizohen edhe më shumë në drejtim të fitimeve.

Sipas të dhënave të publikuara nga Revista Monitor, 6 grupet më të mëdha (Balfin, Kastrati, Infosoft, Agna, Bolv Oil, Nushi)kishin në total nga aktiviteti në Shqipëri, fitime prej 82 milion eurosh.

Biznesi me fitime më të mëdha në vend është Balfin, me rreth 40 milion euro nga aktiviteti në Shqipëri dhe 54 milion euro në total, përfshirë dhe aktivitetin në Maqedoni. Ndiqet nga Kastrati me 16 milion euro;Infosoft me 11 milion euro; Agna me gati 8 milion euro; Bolv Oil me gati 5 milion euro dhe bizneset në pronësi të Vilma Nushi me gati 3 milion euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.086659908294678
array(1) { ["section"]=> string(79) "kush-jane-bizneset-me-fitimet-me-te-larta-ne-shqiperi-publikohen-shifrat-104215" }