Kush janë deputetët që "tradhtuan" Bashën dhe votuan PRO Ruçit

Publikuar tek: politike, më 20:26 09-09-2017 Kush janë deputetët që

Gramoz Ruci u zgjodh kryetar Kuvendi me 80 vota pro ndërkohë që PD mori pjesë në votim e LSI bojkotoi.

PS ka 74 depuetë dhe së bashku me mandatet e PDIU bëjnë 77 (Nëse e marrim si të mirëqenë që deputetët e PDIU kanë votuar pro sepse) ndaj pyetja që ngrihet është: Cilët nga deputetët e PD votoi pro Rucit duke dalë nga qendrimi zyrtar i partisë.

Kush e tradhtoi Bashën që në fillim të punimeve të Kuvendit?

Kjo mbetet për t'u zbuluar në vazhdim, edhe pse votimi ishte i fshehtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta dekreton Ramën si Kryeministër
Rama flet në dalje të Kuvendit, ka një falenderim special për Ilir Metën »
Article Logic
Execution time: 0.0071887969970703
array(1) { ["section"]=> string(66) "kush-jane-deputetet-qe-tradhtuan-bashen-dhe-votuan-pro-rucit-91752" }