Kush janë emrat e mëdhenj të politikës nga PS, PD dhe LSI të cilët mbeten jashtë Kuvendit të Shqipërisë

Publikuar tek: politike, më 18:19 26-06-2017 Kush janë emrat e mëdhenj të politikës nga PS, PD dhe LSI  të cilët mbeten jashtë Kuvendit të Shqipërisë

Votat e qytetarëve ditën e djeshme, sipas numërimit të deritanishëm, lanë jashtë Parlamentit shumë figura të rëndësishme nga forcat kryesore politike të PS-së, PD-së dhe LSI-së. 

Nga të përjashtuarit mund të përmendim Ministren Milena Harito, deputetin Spartak Braho, kryetarin e FRESSH, Elio Hysko, të cilët kandidonin në Tiranë.

Nga PD përmendim deputetin Arben Ristani që kandidonte në Vlorë, e Roland Bejkon që renditej i dyti në listën e Gjirokastrës, raporton newsbomb.al.

Edhe nga LSI shumë figura të njohura mbetën jashtë, si ministri Sokol Dervishi i cili kandoi në Vlorë, nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana, kreu i grupit parlamentar Luan Rama, Erisa Xhixho...etj, shkruan newsbomb.al.

Më poshtë po ju rendisim listën e plotë me politikanët e rëndësishëm nga PS, PD dhe LSI që mbetën jashtë Parlamentit:

EMRAT E NJOHUR TË PS-SË TË LËNË JASHTË:

Tiranë:

Sadi Vorpsi (17)

Arben Pëllumbi (18)

Spartak Braho (19)

Elio Hysko(20)

Milena Harito(21)

Durrës:

Klodiana Spahiu (8)

Vlora:

Etjona Hoxha (9)

EMRAT E NJOHUR TË PD-SË TË LËNË JASHTË:

Shkodër:

Ramiz Çoba (8)

Vlorë:

Arben Ristani (4)

Dashamir Tahiri (5)

Kukës:

Alban Zeneli (3)

Gjirokastër:

Roland Bejko (2)

Kosta Barka(3)

Besnik Aliaj(4)

FIER:

Olsi Cuko (5)

Korçë:

Andrea Mano(5)

Ligoraq Karamelo(6)

Berat:

Astrit Veliaj(2)

Lefter Maliqi(3)

EMRAT E NJOHUR TË LSI-SË TË LËNË JASHTË:

Tiranë:

Luan    Rama (5)- me një diferencë shumë të ngushtë.

Klevi    Pojana (6)   

Ardit    Çela (7) 

Vlorë:

Sokol Dervishi (2)

Flamur    Çelaj (4)

Shkodër:

Dritan Ylli  (2)

Kukës:

Selvi    Beçaj

Korçë:

Piro    Kapurani (2)

 Brunilda    Paskali (3)

Fier:

Erisa Xhixho (3)

Durrës

Flamur   Gjuzi (3)

Berat:

Silva Caka (3)

PËR TË PARË REZULTATIN NË KOHË REALE NDIQ: LIVE ZGJEDHJET 2017 /Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këto janë emrat e deputetëve të PS, PD dhe LSI për qarkun e Tiranës që futen deri tani në Parlament
Mbyllet numërimi, Lazarati “hakmerret”, fitore e thellë e PD-së »
Article Logic
Execution time: 0.013351917266846
array(1) { ["section"]=> string(108) "kush-jane-emrat-e-medhenj-te-politikes-nga-ps-pd-dhe-lsi-te-cilet-mbeten-jashte-kuvendit-te-shqiperise-84043" }