Kush janë popujt më dembelë në Europë? Ja lista

Publikuar tek: aktualitet, më 17:41 12-08-2017 Kush janë popujt më dembelë në Europë? Ja lista

Një kërkim i realizuar nga nga kompania Ladbrokes ka zbuluar popuj më dembelë dhe më punëtorë në Europë.

Sipas këtij kerkimi, rezuliton se se 78 % e bullgarëve nuk ushtrohen asnjëherë, raporton presitgjozja britanike “Daily Mail”.

Ndërsa në anën tjetër të medaljes, atë të popullit më aktiv në “kontinetin plak”, qendron Suedia të cilët sipas këtij stufime janë në nivelin e 9 %.

Më poshtë lista e plotë, duke filluar nga Malta që pason Bullgarinë, deri tek Suedia që ndiqet nga Danimarka:

Bullgaria 78 %

Malta  75%,

Portugalia 64%,

Rumania 60%,

Italia 60%,

Greqia 59%,

Qipro 54%,

Polonia 52%,

Lituania 46%,

Spanja 44%,

Hungaria 44%,

Franca 42%,

Sllovakia 41%,

Letonia 39%,

Estonia 36%,

Britania e Madhe 35%,

Çekia 35%,

Irlanda 34%,

Belgjika 31%,

Kroacia 29%,

Holanda 29%,

Gjermania 29%,

Luksemburgu 29%,

Austria 27%,

Sllovenia 22%,

Finlanda 15%,

Danimarka 14%

Suedia 9%.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021203994750977
array(1) { ["section"]=> string(52) "kush-jane-popujt-me-dembele-ne-europe-ja-lista-88938" }