Kush janë turistët italianë që erdhën me një mision në Shqipëri

Publikuar tek: kulture-art, më 08:38 16-08-2017 Kush janë turistët italianë që erdhën me një mision në Shqipëri

Luigji dhe Venera  bashkë me disa turistë të tjerë italianë ngjitën malin e Golikut në mesin e muajit korrik 2017.

Këtë nismë e ndërmorën në nder dhe respekt të ushtarëve të devizionit Lupo di Toscana.

Historia e tyre lidhej me një fqinj i cili kishte luftuar në malin e Golikut gjatë periudhës së luftës Italo-Greke.

Pas pelegrinazhit në majën e malit, ata u ndalën për vizitë në stanin e Totajve, ku edhe drekuan së bashku.
Turistët Italianë u shprehën tejet të lumtur për mikëpritjen dhe respektin e banorëve të zonës. 

20729724_1538860856135313_6256851207928318449_n.jpg20729503_1538860169468715_2325612650144645737_n.jpg20729341_1538859556135443_7386035420685381209_n.jpg20729220_1538859682802097_5457556074057879078_n.jpg20729208_1538861166135282_7025689283550163344_n.jpg20728127_1538860046135394_4160926430468488762_n.jpg20800210_1538859499468782_9046848264429264512_n.jpg20799538_1538859296135469_7267936015257219735_n.jpg20799351_1538859776135421_6142187030175083809_n.jpg20770409_1538859442802121_6238129203092610707_n.jpg20770354_1538859352802130_7481411658574012632_n.jpg20770271_1538860496135349_1182295101462434390_n.jpg20767720_1538859222802143_7716424290021763599_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022144794464111
array(1) { ["section"]=> string(69) "kush-jane-turistet-italiane-qe-erdhen-me-nje-mision-ne-shqiperi-89229" }