'Kush nuk e voton të përjashtohet nga PS', ZBULOHET urdhri i Ramës për kryetaren e këshillit në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 11:17 19-08-2019 'Kush nuk e voton të përjashtohet nga PS', ZBULOHET urdhri i Ramës për kryetaren e këshillit në Shkodër

Dega e Partisë Socialiste në Shkodër, ka zhvilluar dje pasdite një mbledhje ku janë bërë edhe propozimet për kryetarin e këshillit.

Kjo mbledhje erdhi pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit, si dhe për konsituimin Këshillit të ri Bashkiak, i cili po bëhet ditën e sotme.

Mësohet se anëtarëve u është kërkuar që të votojnë Brisejda Kadria për kryetare të këshillit.

Dega e PS ka refuzuar, duke nisur një debat i cili ka zgjatur plot 5 orë. Ndërkohë, Senida Mesi ka deklaruar se me urdhër të kryeministrit Edi Rama duhet të votohet vetëm emri i Brisejda Kadrisë.
"Kush nuk voton Brisejdën do te përjashtohet nga PS", mësohet se ka thënë Mesi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024179935455322
array(1) { ["section"]=> string(107) "kush-nuk-e-voton-te-perjashtohet-nga-ps-zbulohet-urdhri-i-rames-per-kryetaren-e-keshillit-ne-shkoder-175765" }