Kush shkoi në Francë enkas për Kadarenë që mori titullin më të lartë (FOTO dhe PERSONAZHE)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:02 31-05-2016 Kush shkoi në Francë enkas për Kadarenë që mori titullin më të lartë (FOTO dhe PERSONAZHE)

Shkrimtari Ismail Kadare është nderuar me titullin Legjioni i Nderit, titulli më i lartë në Francë.

Në ceremoninë për nder të tij kanë marrë pjesë vetë bashkëshortja e tij Elena Kadare së bashku me vajzën Besjana, kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda, ministrat Ditmir Bushati e Mirela Kumbaro, si dhe sopranoja Inva Mula.

Për më shumë shfletoni foto galerinë.

 

kadare1_copy.jpg

kadare1.jpg

kadare2.jpg

kadare3.jpg

kadare4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15362000465393
array(1) { ["section"]=> string(94) "kush-shkoi-ne-france-enkas-per-kadarene-qe-mori-titullin-me-te-larte-foto-dhe-personazhe-42006" }