Kush votoi PRO heqjes së mandateve për Rakipin e Rehovicën (EMRAT- VOTAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:34 05-01-2018 Kush votoi PRO heqjes së mandateve për Rakipin e Rehovicën (EMRAT- VOTAT)

Aqif Rakipi e Gledion Rehovica nuk janë më deputetë në Kuvendin e Shqipërisë.

Vendimi është marrë sot nga KQZ me 5 vota pro dhe asnjë kundër.

Sakaq, newsbomb.al, zbardh mënyrën se si u votua.

Gëzim Velenja i LSI ndonëse ishte i pranishëm në mbledhje nuk mori pjesë në votim, ndërsa Hysen Osmanaj i PD nuk ishte fare në mbledhje. Pesë anëtarët e tjerë votuan pro heqjes së mandateve të dy deputetëve.

Vera SHTJEFNI (Pro)

Klement ZGURI (Pro)

Denar BIBA (Pro)

Bledar SKËNDERI (Pro)

Edlira JORGAQI (Pro)

Gëzim VELESHNJA (Nuk mori pjesë në votim ndonëse ishte në mbledhje)

Hysen OSMANAJ (S’ishte fare në mbledhje)

LEXO EDHE“DIGJEN” RAKIPI E REHOVICA, KQZ U HEQ MANDATET 2 DEPUTETËVE

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011143922805786
array(1) { ["section"]=> string(77) "kush-votoi-pro-heqjes-se-mandateve-per-rakipin-e-rehovicen-emrat-votat-105534" }