Kushtetuesja/ Rrëzohet kërkesa e KLD-së për Cefën dhe Lelçajn

Publikuar tek: politike, më 13:49 12-02-2015 Kushtetuesja/ Rrëzohet kërkesa e KLD-së për Cefën dhe Lelçajn Elvis Cefa dhe Lulzim Lelçaj

Gjykata Kushtetuese ka hedhur sot poshtë kërkesën e Këshillit të Lartë të Drejtësisë për gjykimin e vendimit të Kuvendit lidhur me shkarkimin e Elvis Cefës dhe Lulzim Lelçajt.

KLD-ja ankimoi çështjen në Kushtetuese, duke kërkuar shpalljen të paligjshëm të shkarkimit të Cefës dhe Lelçajt nga kuvendi.

Të njëjtën kërkesë bënë kohë më parë edhe presidenti Nishani si dhe PD-ja, duke u dalë në mbrojtje ish-antarëve të KLD-së.

Cefa dhe Lelçaj u shkarkuan në Kuvend, pas shkeljeve të verifikuara nga komisioni hetimor i legjislativit në KLD.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092570781707764
array(1) { ["section"]=> string(65) "kushtetuesja-rrezohet-kerkesa-e-kld-se-per-cefen-dhe-lelcajn-3129" }