Kushtetuesja rrëzon kërkesën e gjuetarëve, mbetet në fuqi edhe për 5 vite moratoriumi i gjuetisë (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 09-03-2017 Kushtetuesja rrëzon kërkesën e gjuetarëve, mbetet në fuqi edhe për 5 vite moratoriumi i gjuetisë (Foto)

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e gjuetarëve për të shpallur të pavlefshëm moratoriumin e pyjeve duke lënë në fuqi vendimin.

Mësohet se Kushtetuesja zhvilloi dy seanca lidhur me këtë kërkesë dhe ka lënë në fuqi vendimin edhe për 5 vitet e ardhshme.

Sipas gjuetarëve ky është një vendim kolektiv dhe se atyre po i'u mohohet e drejta për të ushtruar sportin.

Gjuetarët kanë paralajmëruar se këtë çështje do ta çojnë deri në Strasburg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasada Amerikane urim special për Ditën e Gruas, jep një mesazh për vizat drejt SHBA-së
Ngjarja e tmerrshme e 8-Marsit me një grua në Urën Vajgurore »
Article Logic
Execution time: 0.011083126068115
array(1) { ["section"]=> string(106) "kushtetuesja-rrezon-kerkesen-e-gjuetareve-mbetet-ne-fuqi-edhe-per-5-vite-moratoriumi-i-gjuetise-foto-71335" }