Kushtetuesja rrëzon kërkesën për pezullim të VKM-së për hidrokarburet, reagon Unioni i Shoqatës: Na 50-fishohet taksa

Publikuar tek: ekonomi, më 10:29 11-10-2016 Kushtetuesja rrëzon kërkesën për pezullim të VKM-së për hidrokarburet, reagon Unioni i Shoqatës: Na 50-fishohet taksa

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesë për pezullim të Vendimit të Këshillit të Ministrave për hidrokarburet.

Kjo kërkesë për licensim të aktivitetit të hidrokarbureve ishte bërë nga Unioni i Shoqatës së Hidrokarbureve  që akuzon qeverinë se përmes vendimit ka 5-fishuar taksën që e cilësojnë si të fshehur dhe të pa bërë publik. “Askush nuk na ka informuar e nuk na ka dhënë asnjë shpjegim”, thonë përfaqësuesitt e Unionit të Hidrokarbureve në emër të 25 kompanive.

Ata  shohin vendimin si cënim të lirisë ekonomike  dhe jo për interes  publik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096361637115479
array(1) { ["section"]=> string(121) "kushtetuesja-rrezon-kerkesen-per-pezullim-te-vkm-se-per-hidrokarburet-reagon-unioni-i-shoqates-na-50-fishohet-taksa-55776" }