Kuvendi braktiset nga të gjithë ministrat, vetëm njëri qëndron, ç’po ndodh në seancë plenare (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:06 09-11-2017 Kuvendi braktiset nga të gjithë ministrat, vetëm njëri qëndron, ç’po ndodh në seancë plenare (FOTO)

Seanca plenare ka nisur sot vetëm me prezencën e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe deputetët e grupit parlamentar.

Ajo që ra në sy është se në sallë mungojnë të gjithë ministrat e kabinetit qeveriatar, përfshirë edhe vetë kryeministrin Edi Rama.

I vetmi prezent është ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko. Nuk dihet arsye e kësaj mungese masive prej të gjithë ministrave, megjithatë seanca e sotme është parashikuar të jetë e gjatë, ndoshta karriget e boshatisura do të mbushen në orët në vijim.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010110139846802
array(1) { ["section"]=> string(101) "kuvendi-braktiset-nga-te-gjithe-ministrat-vetem-njeri-qendron-c-po-ndodh-ne-seance-plenare-foto-98935" }