Kuvendi mblidhet në seancë plenare, çfarë do diskutohet sot (RENDI I DITËS)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:20 19-09-2019 Kuvendi mblidhet në seancë plenare, çfarë do diskutohet sot (RENDI I DITËS)

Ditën e sotme Kuvendi mblidhet në seancë plenare. Seanca do të fillojë në orën 10:00, ndërsa është publikuar edhe rendi i ditës.

Kështu ditën e sotme pritet që të votohen dy dekrete të Presidentit të Republikës, i cili i ka kthYer për rishqyrtim në Kuvend.

Bëhet fjalë për: "Dekreti “Për kthimin e ligjit nr. 44/2019 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 7895, datë 27.1.1995, “Kodi Penal i Republikës së Shqipërisë”, të ndryshuar” dhe “Për kthimin e ligjit nr. 53/2019 “Për Akademinë e Shkencave në Republikën e Shqipërisë”.

Më poshtë rendi i ditës i plotë:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02816104888916
array(1) { ["section"]=> string(79) "kuvendi-mblidhet-ne-seance-plenare-cfare-do-diskutohet-sot-rendi-i-dites-178971" }