Kuvendi miraton me shumicë minimale ligjin për barnat

Publikuar tek: politike, më 21:50 15-10-2015 Kuvendi miraton me shumicë minimale ligjin për barnat

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar mbrëmjen e sotme me shumicë minimale ligjin për barnat. 72 deputetë të mazhorancës kanë votuar pro, ndërsa 8 deputetë të opozitës kundër.

Opozita ka kritikuar ashpër qeverinë për këtë ligj, që sipas tyre do të përkeqësoj gjendjen në tregun vendas, megjithatë ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj i ka konsideruar këto pretendime si të pabaza.

Gjatë seancës plenare u zhvillua një debat i fortë mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit të PBDNJ-së Vangjel Dule në lidhje me prishjen e kishës së Shën Thanasit në Dhërmi. 

Lexo edhe: Rama i prerë me Dulen: Ti dhe vëllezërit e tu nuk jeni pronarë të ortodoksisë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090820789337158
array(1) { ["section"]=> string(59) "kuvendi-miraton-me-shumice-minimale-ligjin-per-barnat-23218" }