Kuvendi publikon listën për KLGJ, kush plotëson kushtet dhe kush mbetet jashtë (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:47 03-06-2017 Kuvendi publikon listën për KLGJ, kush plotëson kushtet dhe kush mbetet jashtë (EMRAT)

Kuvendi ka publikuar emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor nga avokatia, që plotësojnë kushtet ligjore.

Në një njoftim për mediat me listën e emrave sipas rendit alfabetik të emrit, Kuvendi thekson se ato kanë plotësuar kushtet e parashikuara nga Kushtetuta dhe neni 19, pika 3, i ligjit 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”, sipas vlerësimit të bërë nga Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit, bazuar në nenin 35, pika 7, shkronja “a” të ligjit 115/2016.

EMRAT QE PLOTESOJNE KUSHTET

EMRAT QE PLOTESOJNE KUSHTET
1. Alban Toro

2. Arben Prifti
3. Arben Vani
4. Fatmira Luli
5. Fatos Lazimi
6. Genti Sinani
7. Gëzim Allaraj
8. Saimir Vishaj
9. Sinan Tafaj
10. Sokol Lamaj

EMRAT QE NUK PLOTESOJNE KUSHTET
1. Aleksandër Raspopi

2. Arben Spaho
3. Betula Toto
4. Ermir Mema
5. Ismail Uka
6. Simon Vorfi
7. Vjollca Pustina

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bilanci i punëve te njësia 10, Veliaj: Plani ynë i vetëm është Tirana, kur ka vullnet, punët mbarojnë shpejt
Çohet në Gjykatë pronari i hotelit në Tiranë, policia hyri të zbulojë vjedhjen e 3.5 mijë eurove, ra në gjurmët e rrjetit të prostitucionit »
Article Logic
Execution time: 0.010552883148193
array(1) { ["section"]=> string(89) "kuvendi-publikon-listen-per-klgj-kush-ploteson-kushtet-dhe-kush-mbetet-jashte-emrat-81064" }