Kuvendi RRËZON 2 dekretet e Presidentit Meta

Publikuar tek: politike, më 12:35 19-09-2019 Kuvendi RRËZON 2 dekretet e Presidentit Meta

Kuvendi ka rrëzuar sot dy dekretet e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Gjatë seancës, është rrëzuar me 85 vota dekreti, për Kodin Penal, duke miratuar kështu ndryshimet. Sakaq, për ndryshimet në Kodin Penal, 11 deputetë votuan pro Presidentit.

Po ashtu rrëzimi i dekretit për Akademinë e Shkecave ka marrë 78 vota dhe 20 kundër të deputetëve në Kuvend.

Presidenti i ktheu këto dy ligje për rishqyrtim në Kuvend, disa javë më parë.

Kujtojmë se në seancën e javës së kaluar Kuvendi rrëzoi 8 dekrete të kreut të shtetit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026643037796021
array(1) { ["section"]=> string(51) "kuvendi-rrezon-2-dekretet-e-presidentit-meta-179013" }