Kuvendi voton ligjin për Teatrin Kombëtar

Publikuar tek: barometri, më 07:02 21-09-2018 Kuvendi voton ligjin për Teatrin Kombëtar

Me 75 vota pro Kuvendi votoi dekretin e Presidentit Ilir Meta për Teatrin Kombëtar dhe menjëherë nisi votimin e amendimeve.

 

Në këtë mënyrë i hapet rrugë shembjes së godinës së teatrit.

Sipas amendimeve të miratuara në Komisionin parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese hapet gara për realizimin e projektit si dhe zhvillimin e zonës në qendër të kryeqytetit.

Dekreti u miratua në mungesë të opozitës, e cila edhe këtë javë bojkotoi seancën plenare dhe u mblodh në Vlorë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011628150939941
array(1) { ["section"]=> string(48) "kuvendi-voton-ligjin-per-teatrin-kombetar-135085" }