Kuzhinieri suedez dhunohet barbarisht nga '3 myslimanë' sepse i ngjan Donald Trump-it

Publikuar tek: bota, më 13:13 14-11-2016 Kuzhinieri suedez dhunohet barbarisht nga '3 myslimanë' sepse i ngjan Donald Trump-it Kuzhinieri suedez

Foto: Youtube

Një kuzhinier i famshëm në Suedi është dhunuar barbarisht nga tre persona myslimanë të cilët e qëlluan me shklma dhe grushte duke e bërë për spital.

Teksa përshkruan sulmin brutal në Facebook, ai thotë se u sulmua nga që i ngjante Donald Trump-it.

Ai tregon se dy prej agresorëve e mbanin nga duart ndërsa i treti e qëlloi mbi 20 herë me grushte në fytyrë, më pas ai humbi ndjenjat dhe u rrëzua në tokë.

Sipas tij, sulmi ndodhi të djelën në Malmo të Suedisë rreth orës 4:45. “Hundë e thyer, buzë e çarë, dhëmbë dhe nofull e thyer. Vetëm sepse ngjaj me Donald Trump”, shkruan ai në një postim që më pas e fshiu nga Facebook.

Scrsdfgsdgsdgenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023114919662476
array(1) { ["section"]=> string(89) "kuzhinieri-suedez-dhunohet-barbarisht-nga-3-myslimane-sepse-i-ngjan-donald-trump-it-59461" }