Ky 10-vjeçar është fëmija më i shëndoshë në botë, nis dietën që mund t'i shpëtojë jetën

Publikuar tek: bota, më 15:34 29-06-2016 Ky 10-vjeçar është fëmija më i shëndoshë në botë, nis dietën që mund t'i shpëtojë jetën

Një djalë vetëm 10 vjeç që konsiderohet si fëmija më i shëndoshë në botë, ka nisur një dietë që mund t’i shpëtojë jetën.

Arya Permana peshon plot 190 kilogram dhe i është dashur të braktisë shkollën për shkak të mbipeshës shkaktuar nga 5 vakte në ditë.

ad_211326460-e1467204378989.jpg

Prindërit e tij tregojnë se nuk ka dhimbje më të madhe sesa të shohin djalin e tyre të vuajë. Ata kujtojnë momentin kur fëmija i tyre lindi me peshë normale por rreth moshës 2 vjeçare nisi të shtonte peshë. Ata nuk u shqetësuan ndërsa ishin të lumtur se djali gëzonte shëndet.

ad_211326541-e1467204464206.jpg

Tashmë nëna e tij thotë se po përpiqet ta vendosë në dietë me oriz, por mungesa e ndihmës nga ekspertë e bën të vështirë për të.

ad_211326534.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074179172515869
array(1) { ["section"]=> string(92) "ky-10-vjecar-eshte-femija-me-i-shendoshe-ne-bote-nis-dieten-qe-mund-t-i-shpetoje-jeten-44957" }