Ky aplikacion ju lejon të gjurmoni miqtë tuaj në kohë reale, ja si ta shmangni

Publikuar tek: bota, më 15:06 28-05-2015 Ky aplikacion ju lejon të gjurmoni miqtë tuaj në kohë reale, ja si ta shmangni

Pothuajse të gjithë kanë të paktën një telefon smart, llogari në Facebook dhe Messenger-in e ti që shërben për të komunikuar me miqtë.

Nëse në telefonin tuaj keni të shkakruar aplikacionin Messenger, çdokush nga miqtë tuaj mund të shikojë vendndodhjen aktuale, nëse klikon mbi mesazhin e dërguar. Por ka edhe më keq. Duke shkarkuar aplikacionin “Marauders Map” nëpërmejt “Google Chrome”, ju mund të gjurmoni në kohë reale këdo që e këni në listën tuaj të Messenger-it.

Mund të shmangni gjurmimin, nga ky program apo programe të tjera duke vepruar kështu:

1. Shko te “Settings”

2. Shko te” Privacy”

3. Shko te “Location Services”

4. Mbyllini të gjitha (turn off), ose mbyllni GPS-në vetëm për Messenger

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01304292678833
array(1) { ["section"]=> string(83) "ky-aplikacion-ju-lejon-te-gjurmoni-miqte-tuaj-ne-kohe-reale-ja-si-ta-shmangni-12165" }