Ky burrë vendos rekord të ri botëror, i mbuluar me bletë për më shumë se një orë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 17:30 05-09-2017 Ky burrë vendos rekord të ri botëror, i mbuluar me bletë për më shumë se një orë (VIDEO)

Një burrë në Kanada ka vendosur një rekord të ri botëror duke u mbuluar i tëri me një "bletë masive".

Juan Carlos Noguez Ortiz, i cili punon në një fermë mjalti në Ontario, ka qenë i rrethuar me bletë ngjitur për trupi për më shumë se një orë.

Ai theu rekordin e mëparshëm me pothuajse tetë minuta dhe pretendoi një kurorë të re të Guinness World Record të enjten më datë 31 gusht.

Por Ortiz pranoi më pas se ai është një fillestar në këtë lloj sfide, pasi e ka provuar vetëm dy herë para se të vendosë rekordin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga mali ku u krye testi i bombës mund të vijë një rrezik shumë i madh
Dalin fotografitë më të qarta të “Zonës 51” dhe njerëzit po frikësohen »
Article Logic
Execution time: 0.0097811222076416
array(1) { ["section"]=> string(91) "ky-burre-vendos-rekord-te-ri-boteror-i-mbuluar-me-blete-per-me-shume-se-nje-ore-video-91258" }