Ky djalë mori një nivelues në aeroplan për të treguar se Toka është e sheshtë

Publikuar tek: bota, më 17:48 21-05-2017 Ky djalë mori një nivelues në aeroplan për të treguar se Toka është e sheshtë

Një konspiracionist që beson se Toka është e sheshtë dhe se Nasa së bashku me “njerëzit në hije” që drejtojnë planetin po e fshehin këtë gjë, ka bërë diçka të paimagjinueshme për të provuar teorinë.

Youtuber-i D Marble fluturoi nga North Carolina në Seattle për të parë nëse piloti të të zyste hundën e avionit për të kompensuar harkun e Tokës.

Ai thotë në videon e tij se avioni fluturoi 326 kilometra dhe sipas llogarive harku i tokës duhet të ishte 8 kilometra, mirëpo niveluesi që kishte marrë me vete tregonte gjithmonë sipërfaqe të drejtë.

Nuk ka munguar as humori dhe tallja me veprimin e tij.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtetet e tyre në prag lufte, por 64% e amerikanëve nuk dinë ku ndodhet Koreja e Veriut në hartë
Miliarderët besojnë se po jetojmë në një stimulim, financojnë shkencëtarët për të na “çliruar” »
Article Logic
Execution time: 0.01096510887146
array(1) { ["section"]=> string(83) "ky-djale-mori-nje-nivelues-ne-aeroplan-per-te-treguar-se-toka-eshte-e-sheshte-79443" }