Ky është byzylyku i ri për ata që hanë, blejnë ose shajnë më shumë se ç’duhet!

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:28 27-05-2019 Ky është byzylyku i ri për ata që hanë, blejnë ose shajnë më shumë se ç’duhet!

Jeni konsumatore të padisiplinuar? Keni nevojë që të shani çdo minutë? Nuk mund të ndaloni së ngrëni?

Tani ky byzylyk i ri është zgidhja për ju. Sipas BBC, kompania Inteligent Environments krijoi këtë orë të mençur që vendoset në dorë dhe ju godet me korent çdo herë që ju shani, hani apo bleni më shumë se ç’duhet. Goditja është shumë e lehtë (225 Ëolt) thjesht për të ‘tronditur’ pak përdoruesin dhe për ta ‘risjellë’ në vete.

Byzylyku është i lidhur me llogarinë tuaj bankare dhe ju godet me korent çdo herë që ajo ulet me shumë se një kufi i vendosur ose kur ju keni arritur kaloritë maksimale të ditës dhe përsëri vazhdoni të hani. Gjithashtu buzylyku i ri ka një sistem që dëgjon fjalet e pista dhe reagon me goditje elektrike.

Deri tani ka dalë vetem versioni anglez por të gjithë keni një shok apo shoqe që i duhet kjo dhuratë...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.050886869430542
array(1) { ["section"]=> string(83) "ky-eshte-byzylyku-i-ri-per-ata-qe-hane-blejne-ose-shajne-me-shume-se-c-duhet-165891" }