Ky është emri për vajza më i përhapur në botë

Publikuar tek: bota, më 20:12 25-10-2017 Ky është emri për vajza më i përhapur në botë

Sipas një studimi të bërë nga “Babynameëizard”, emri më popullor për vajza në botë është Sofia.

Të dhënat u mblodhën nga 49 shtete të ndryshme ku rezultoi se emri Sofia është më i preferuari dhe më i përdoruri për vajzat.

Sofia është emër me origjinë greke dhe nënkupton urtësi apo mençuri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkencëtarët habisin: Universi ynë nuk duhet të egzistojë, rreziku që do e fshinte
Krijohet partia më e re në Turqi, ja kush është “gruaja e hekurt” që do sfidojë Erdoganin »
Article Logic
Execution time: 0.012202978134155
array(1) { ["section"]=> string(51) "ky-eshte-emri-per-vajza-me-i-perhapur-ne-bote-97218" }