Ky është gjenerali që organizoi grushtin e shtetit në Turqi (Foto)

Publikuar tek: bota, më 01:02 16-07-2016 Ky është gjenerali që organizoi grushtin e shtetit në Turqi (Foto)

Rreth orës 22:00 të mbrëmjes të së premtes, një grusht shteti shpërtheu në Turqi me qëllim rrëzimin e qeverisë dhe marrjen e pushtetit.

Erdogan ngarkoi me përgjegjësi “shtetin paralel”, duke fajësuar armikun e tij të hershëm Fetullah Gulen. Ndërsa mediat turke raportojnë se pas kësaj përpjekje qëndron gjenerali në pension i forcave ajrore turke, Akin Ozturk.

Scredfgfghhhhht_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erdogani rimori kontrollin pas dështimit të grushtit të shtetit, por thellohet bilanci i të lënduarëve (TE DHENAT E FUNDIT)
Dje s'ishte hera e parë, ja rastet kur ushtarakët turq kanë dashur të marrin pushtetin në Turqi »
Article Logic
Execution time: 0.011173009872437
array(1) { ["section"]=> string(70) "ky-eshte-gjenerali-qe-organizoi-grushtin-e-shtetit-ne-turqi-foto-46762" }