Ky është i dyshuari si “babagjyshi” që vrau 39 persona dhe plagosi 65 të tjerë në Stamboll, publikohen fotot

Publikuar tek: bota, më 21:16 01-01-2017 Ky është i dyshuari si “babagjyshi” që vrau 39 persona dhe plagosi  65 të tjerë në Stamboll, publikohen fotot

Këto janë imazhet e para për të dyshuarin si “babagjyshin” vrasës të 39 personave dhe plagosjes së 65 të tjerëve në Stamboll.

Sipas informacioneve të para, autori i masakrës në lokalin e natës ka orgjinë afgano-çeçene dhe është lindur në Turkmenistan. Ai dyshohet gjithashtu se është anëtar i grupit terrorist ISIS.

ky1.jpeg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020604848861694
array(1) { ["section"]=> string(111) "ky-eshte-i-dyshuari-si-babagjyshi-qe-vrau-39-persona-dhe-plagosi-65-te-tjere-ne-stamboll-publikohen-fotot-64379" }