Ky është kamikazi që u shpërthye në Stamboll (Foto)

Publikuar tek: bota, më 12:51 13-01-2016 Ky është kamikazi që u shpërthye në Stamboll (Foto)

Një fotografi e 28 vjecarit kamikaz Nabil Fadli nga Siria, u publikua sot nga gazeta turke “Haberturk”.

Sipas mediave në vend policia kontrolloi shenjat e gishtave të tij duke i krahasuar me një copë gishti e prerë që u gjet në vendin e shpërthimit dhe arriti në rezultatin se ai ishte kamikazi i Stambollit, ku humbën jetën 10 persona dhe u plagosën 15 të tjerë. Besohet se Nabil Fadliu arriti në Turqi pak ditë para sulmit në Stamboll dhe është ndihmuar nga ISIS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nisën pushimet e ëndrrave, çifti britanik rrëmbehet dhe torturohet nga fiset indigjene
Video shokuese: Sulmoi me sëpatë forcat speciale, ata e qëllojnë për vdekje »
Article Logic
Execution time: 0.012011051177979
array(1) { ["section"]=> string(55) "ky-eshte-kamikazi-qe-u-shperthye-ne-stamboll-foto-29882" }