Ky është personi i pestë i akuzuar për grabitjet e bankave, shpallet në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 23:10 14-02-2017 Ky është personi i pestë i akuzuar për grabitjet e bankave, shpallet në kërkim

Është identifikuar personi i pestë i akuzuar për grabitjet e parave të bankave në rrugën e Rinasit.

Personi i dyshuar është Admir Murataj, i cili është shpallur në kërkim nga policia shqiptare. Megjithatë, Murataj ndodhej në kërkim nga shteti grek edhe përpara grabitjes së 9 shkurtit.

Ai është dënuar për grabitjen e 1 milionë euro në bankën e Larisas në Greqi dhe në 2013-ën është arratisur nga burgu.

Personi i dytë në kërkim është identifikuar si Ç.A, ndërsa të arrestuarit janë Fation Xhyliu, Ditjon Memlika, Neim Avdulaj dhe Ernest Kupa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja çfarë u bën zogjve të jetuarit në qytet
Ky është personi që zbuloi dhe kërkoi ndalimin e grabitësve në Rinas »
Article Logic
Execution time: 0.011229991912842
array(1) { ["section"]=> string(83) "ky-eshte-personi-i-peste-i-akuzuar-per-grabitjet-e-bankave-shpallet-ne-kerkim-68732" }