Ky është personi që zbuloi dhe kërkoi ndalimin e grabitësve në Rinas

Publikuar tek: aktualitet, më 23:25 14-02-2017 Ky është personi që zbuloi dhe kërkoi ndalimin e grabitësve në Rinas

Ka qenë prokurori Ols Dado i cili urdhëroi ndalimin e katër personave të dyshuar për grabitjen e ndodhur në rrugën e Rinasit.

Ols Dado është prokurori i çështjes së grabitjes së 3 milionë eurove në 3 dhjetor 2015 në Tiranë.

Menjëherë pas daljes në skenë të Fatjon Xhyliut nga bërthama të  telefonave celularë, hetimi i ngjarjes së fundit është marrë nga prokurori që kishte hetuar menjëherë pas ngjarjes edhe grabitjen e 3 dhjetorit 2015, dhe jo të së enjtes së kaluar.

Ka qenë pikërisht prokurori Ols Dado që ka marrë ditën e sotme në pyetje të arrestuarit Fatjon Xhyliu, ish-polic privat, shkruan Panorama.

Pas marrjes së kësaj dëshmie dhe provave të tjera të mbledhura, prokurori ka firmosur urdhrat e ndalimit për katër të arrestuarit dhe dy persona të tjerë në kërkim.

Kjo do të thotë se të arrestuarit e sotëm janë arrestuar mbi provat e grabitjes së vitit 2015, ndërsa për grabitjen e së enjtes së kaluar, nuk ka prova, por vetëm dyshime, ndërsa po vijojnë hetimet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është personi i pestë i akuzuar për grabitjet e bankave, shpallet në kërkim
Kreditë e buta, kriteret e reja të përzgjedhjes dhe dokumentacioni që duhet dorëzuar »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(74) "ky-eshte-personi-qe-zbuloi-dhe-kerkoi-ndalimin-e-grabitesve-ne-rinas-68733" }