Ky është polici me origjinë shqiptare që u sulmua mbrëmë nga protestuesit maqedonas

Publikuar tek: aktualitet, më 18:25 28-04-2017 Ky është polici me origjinë shqiptare që u sulmua mbrëmë nga protestuesit maqedonas

Nga protestat e dhunshme mbrëmë në Maqedoni të lënduar kanë mbetur edhe policë të cilët po përpiqeshin të qetësonin situatën. Në mesin e 25 policëve të lënduar nga dhuna në Kuvend, ka qenë edhe shqiptari, Llokman Selimi, i cili është efektivi i Forcave Speciale të Maqedonisë nga Haraçina.

Ai ishte komandanti i një skuadre të Forcave Speciale, të cilat i shpëtuan jetën mbrëmë deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë përballë dhunës së huliganëve pa bërë asnjë dallim nëse ishin deputetë maqedonas apo shqiptarë.

Ai dhe tre pjestar shqiptarë të asaj skuadre u plagosën duke marrë plagë në pjesë të ndryshme të trupit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një person tenton të mbytet te Liqeni Artificial në Tiranë (Video)
U vra në atentat në Durrës, dedikimi prekës i shoqes së Juxhin Dautaj »
Article Logic
Execution time: 0.010118007659912
array(1) { ["section"]=> string(89) "ky-eshte-polici-me-origjine-shqiptare-qe-u-sulmua-mbreme-nga-protestuesit-maqedonas-76795" }