Ky është pronari më kokëfortë në botë

Publikuar tek: bota, më 13:00 13-04-2015 Ky është pronari më kokëfortë në botë Shtëpia në Kinë

Ai ka më shumë se një dekadë që nuk i lejon autoritetet kineze të shkatërrojnë shtëpinë e tij, edhe pse ajo ndodhet në mes të rrugës dhe nuk banon njeri.

“Shtëpia gozhdë”, sepse qëndrn e ngulur në mes të rrugës, dhe është e vetmja shtëpi e një fshati të tërë të shkatërruar në vitet 90’. Banorët duhet ta ngasin makinën e tyre çdo ditë rreth shtëpisë, e fakti pse nuk është shembur ende ka të bëjë me çmimin e kompesimit nga qeveria.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092098712921143
array(1) { ["section"]=> string(42) "ky-eshte-pronari-me-kokeforte-ne-bote-8569" }