Ky është pylli më i magjishëm në botë (Video)

Publikuar tek: bota, më 13:16 24-10-2016 Ky është pylli më i magjishëm në botë (Video)

Ka një ekosistem të rrallë që është i rrezikuar në të gjitha pjesët e tjera të botës dhe ndodhet në juglindje të Meksikës.

“Pylli i Reve” shtrihet në 119 mijë hektar në një zonë ku kondensimi i reve është tepër i lartë duke bërë që jeta të lulëzojë. Në vitin 2015 BBC Earth realizoi një dikumentar duke e qiajtur “Pylli më magjik në botë”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përdhunoi vajzën e tij adoleshente, babai monstër dënohet me 1,500 vite burg
Sulm terrorist me substancë kimike në Aeroportin e Londrës, një i arrestuar »
Article Logic
Execution time: 0.010388135910034
array(1) { ["section"]=> string(49) "ky-eshte-pylli-me-i-magjishem-ne-bote-video-57227" }