Ky është shkatërrimi për të cilin Edi Rama pranon publikisht se është krenar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:32 14-09-2016 Ky është shkatërrimi për të cilin Edi Rama pranon publikisht se është krenar

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një foto që tregon transformimin për keq të ndodhur në parkun e liqenit artificial të Tiranës këto 26 vite.

Për brezin e ri ndoshta është vështirë të kuptohet se me çfarë shkatërrimi është përballur ky park dhe se ata që kanë dhënë lejet për ndërtimin e pallatave shumëkatëshe nuk e kanë problem të pranojnë publikisht se ndihen krenarë.

Vet Edi Rama, dikur kryebashkiak i Tiranës, ka pranuar se është krenar për ndërtimin e pallatit mbi digën e liqenit dhe në rast se do të kthehej pas në kohë do të merrte të njejtin vendim.

Në foton e publikuar më sipër nuk ka nevojë të komentohet diferenca para dhe pas ndërtimeve te parku i liqenit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022258996963501
array(1) { ["section"]=> string(82) "ky-eshte-shkaterrimi-per-te-cilin-edi-rama-pranon-publikisht-se-eshte-krenar-52926" }