Ky është shqiptari i parë i punësuar në kompaninë Samsung

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 05-01-2018 Ky është shqiptari i parë i punësuar në kompaninë Samsung

Durim Klaiqi ëshët student i vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisë, në UBT. Ndërsa Klaiqi është i punësuar në një nga kompanitë më të mëdha në botë ‘Samsung’ ku mban pozitën ‘Theme Designer’, duke u bërë kështu shqiptari i parë që bëhet pjesë e stafit të kësaj kompanie.

Durimi arriti të bëhet pjesë e kësaj kompanie pasi kishte grumbulluar punimet e tij që jepte shembuj konceptual për stilin e dizajnit dhe u vlerësua pozitivisht nga ekipi i ‘Samsung’ në dy pika kryesore, dizajn kualitativ dhe një trajtë unike të dizajnit.

Klaiqi është duke punuar në sektorin e kësaj kompanie, të quajtur “Samsung Themes”, i cili është një shërbim që ofron personalizimin e pajisjes Android, përmes ndërrimit të User Interface.

‘Samsung Themes’ ose ‘Theme Store’, është opsinoni ku shkarkohen pa pagesë ose edhe opsioni ku blihen themes, ëallpapers ose sete të ikonave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhen pasuritë e 5 kryepolicëve, më i pasuri drejtori i Durrësit
Lirimi i Orest Sotës, ç’ndodhi në seancën e mbyllur, ‘surpriza’ për ditëlindje »
Article Logic
Execution time: 0.010655164718628
array(1) { ["section"]=> string(64) "ky-eshte-shqiptari-i-pare-i-punesuar-ne-kompanine-samsung-105486" }