Ky është shteti më i palumtur në botë

Publikuar tek: bota, më 18:04 24-01-2016 Ky është shteti më i palumtur në botë

Nëse do të kishin mundësinë të largoheshin nga vendi i tyre, të paktën gjysma e popullsisë vendase do largohej nga Siria.

Sipas një studimi të fundit, pa ndonjë surprizë, ka rezultuar se Siria është shteti më i palumtur në botë. Sipas të dhënave nga anketa e Gallup 46 për qind e sirianëve kanë shprehur dëshirën për tu larguar nga vendi, ndërsa 43 për qind e tyre thonë se do largohen nga vendi brenda këtij viti.

Pjesa më e madhe e sirianëve, 39 për qind shprehen se destinacioni i tyre është Europa ndërsa 35 për qind përmendin vendet e tjera ët Lindjes së Mesme dhe Afrika.

Ky studim rrëzon perceptimin e mëparshëm se njerëzit nga shtete me nivel jetese të lartë, moshë të re dhe të ardhura të larta, janë të prirur të largohen nga shteti i tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tensione në Kalais të Francës, banorët me armë kundër emigrantëve (Video)
Shqiptari kërcënon gruan: Je bërë shumë angleze. Do ta shkul zemrën »
Article Logic
Execution time: 0.012756109237671
array(1) { ["section"]=> string(43) "ky-eshte-shteti-me-i-palumtur-ne-bote-30829" }