Ky është vendi më i bukur në botë; në top-listë edhe një shtet ballkanik

Publikuar tek: bota, më 19:16 04-09-2017 Ky është vendi më i bukur në botë; në top-listë edhe një shtet ballkanik

Lexuesit e një prej uebfaqeve më të njohura të guidave turistike “Rough Guide” kanë votuar për vendin më të bukur në botë, dhe në krye të listës kanë zgjedhur Skocinë.

Kanadaja dhe Zelanda e Re renditen në vendin e dytë dhe të tretë respektivisht, ndërsa vendin e 20-të, apo të fundit të listës e zë Vietnami, Kroacia në vend të 19 dhe Irlanda në të 18-in.

Lista e plotë si më poshtë:

20. Vietnami

19. Croacia

18. Irlanda

17. Norvegjia

16. Peruja

15. Zvicra

14. Finlanda

13. India

12. Meksika

11. Sllovenia

10. Uellsi

9. SHBA

8. Islanda

7. Anglia

6. Indonezia

5. Afrika e Jugut

4. Italia

3. Zealanda e Re

2. Kanadaja

1. Skocia

dft4rtg45gh56h56h5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014562845230103
array(1) { ["section"]=> string(77) "ky-eshte-vendi-me-i-bukur-ne-bote-ne-top-liste-edhe-nje-shtet-ballkanik-91153" }