Ky opsion i ri që pritet të vijë te iPhone, do t’i shokojë përdoruesit (Foto)

Publikuar tek: bota, më 17:47 17-06-2018 Ky opsion i ri që pritet të vijë te iPhone, do t’i shokojë përdoruesit (Foto)

Apple planifikon të lëshojë një përditësim të ri për sistemin operativ të smartfonëve iPhone.

Përditësimi vjen këtë vjeshtë dhe ndër të tjera parashikon të shtojë një opsion të ri që do të “trondisë” përdoruesit.

Opsioni gjendet te Settings dhe quhet “Screen Time”.

Aty mund të shikoni se sa orë e keni përdorur smartfonin. Sa herë e keni marrë në dorë apo të dhëna si cilat aplikacione përdorni më tepër.

Edhe punonjësit e Apple që kanë patur mundësinë ta përdorin këtë opsion para se të bëhet publik shprehen të shokuar.

“Vetëm këtë javë e kam marrë telefonin në dorë 248 herë. E përdor aq shumë telefonin në ditë sa që kam ndrojtje të tregoj sa orë, por është mbi 5”, thotë një punonjës i Apple.

sdfwergt3w4g5hfgh.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011801958084106
array(1) { ["section"]=> string(81) "ky-opsion-i-ri-qe-pritet-te-vije-te-iphone-do-t-i-shokoje-perdoruesit-foto-124755" }