Ky qytet bregdetar nuk ka parë borë që prej 26 vitesh…(FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:39 06-01-2017 Ky qytet bregdetar nuk ka parë borë që prej 26 vitesh…(FOTO) Floket e debores rene gjate nates ne Divjake dhe Lagunen e Karavastase

Që nga viti 1991 në Divjakë nuk janë parë asnjëherë flokët e dëborës. Pas 26 vjetësh, qytetarët që kanë shijuar kafen e mëngjesit, kanë parë qytetin e vogël turistik bregdetar të vishet me të bardha. 

Shumëkush ka kujtuar se bora nuk ka rënë në këtë trashësi qysh prej vitit 1991. Ndërsa të tjerët, ata adoleshentët, që nuk kanë më shumë se 26 vite, e shohin për herë të parë borën në qytetin e tyre.

Fenomeni I deborës preku dje edhe disa qytete të tjera si Durrësin e Kavajën, ndërsa sot paradite flokët e dëborës janë shfaqur edhe në Vlorë. 

divjaka2

divjaka1

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nën flokët e dëborës, në Berat hidhet kryqi nga Ura e Goricës: Kush do guxojë të hyjë në lumë për ta marrë?
Del në dritë një tjetër fakt, 28 vjeçarja që vdiq në aksidentin e Laprakës është mbesa e shkrimtarit të madh shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.014819145202637
array(1) { ["section"]=> string(64) "ky-qytet-bregdetar-nuk-ka-pare-bore-qe-prej-26-vitesh-foto-64740" }