Ky robot e vrau autorin e masakrës në Dallas

Publikuar tek: bota, më 21:30 11-07-2016 Ky robot e vrau autorin e masakrës në Dallas

Roboti që shikoni në foto është përdorur nga forcat speciale amerikane për të ekzekutuar autorin e të shtënave me armë në Dallas që i morën jetën 5 oficerëve të policisë dhe plagosën 7 të tjerë.

Roboti përdoret për çmontimin apo shpërthimin e bombave dhe pakove të dyshimta, por në këtë rast në krahun hidraulik u vendos një bombë. Forcat speciale e telekomanduan robotin në vendin ku ndodhej Johnson dhe pasi e lokalizuan atë me anë të kamerave të montuara në bordin e robotit, kryen shpërthimin e lëndës eksplozive që e la atë të vdekur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare: Ky është iPhone 7 (Foto)
Shkencëtarët e Nasa tregojnë se ku fshihen alienët e planetit Mars »
Article Logic
Execution time: 0.012119054794312
array(1) { ["section"]=> string(50) "ky-robot-e-vrau-autorin-e-masakres-ne-dallas-46264" }