Ky shtet europian mund të legalizojë edhe kokainën, përveç kanabisit e heroinës

Publikuar tek: bota, më 14:29 03-11-2015 Ky shtet europian mund të legalizojë edhe kokainën, përveç kanabisit e heroinës

Kjo lëvizje ka për qëllim reduktimin e stigmës rreth varësisë nga droga, ça mund të sjellë një ndryshim radikal kulturor në trajtimin e të varurve.

Së shpejti Irlanda mund të legalizojë mbajtjen e sasive të kokainës dhe kanabisit për përdorim vetjak, si dhe do t’iu ofrojë doza të vogla heroine personave të varur, në dhoma të veçanta që do të ngrihen në mbarë vendin.

Ministri irlandez Aodhan Ó Ríordáin tha se kjo masë radikale ka për qëllim reduktimin e stigmës rreth varësisë dhe duke sjellë një ndryshim radikal "kulturor" në trajtimin e të varurve nga drogat.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008713960647583
array(1) { ["section"]=> string(84) "ky-shtet-europian-mund-te-legalizoje-edhe-kokainen-pervec-kanabisit-e-heroines-24579" }