Ky shtet po zëvëndëson kamarierët me robotë (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:10 05-03-2017

Kina renditet ndër shtetet që ka potencialin më të madh për shpikje dhe teknologji të avancuar.

Një pronar restoranti ka vendosur të investojë një herë e mirë në sektorin e administratës, duke zëvëndësuar kamarierët me robotë.

Sipas VOA pronari tha se robotët kanë qenë investim i mirë për të, pasi për secilin duhen vetëm 30 dollarë në vit për energjinë elektrike që i duhet për t'i karikuar. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097551345825195
array(1) { ["section"]=> string(55) "ky-shtet-po-zevendeson-kamarieret-me-robote-video-70795" }