Ky shtet sapo hoqi vizat me Shqipërinë, dhe për të shkuar mund të aplikoni fare thjesht në internet

Publikuar tek: bota, më 16:04 18-10-2017 Ky shtet sapo hoqi vizat me Shqipërinë, dhe për të shkuar mund të aplikoni fare thjesht në internet

Në një përpjekje për të rritur turizmin në vend, 25 shtete të ndryshme, përfshi edhe Shqipërinë mund të udhëtojnë me vizë elektronike të pa sponsorizuar në Oman.

Omani është shtet monarki në Gadishullin Arabik dhe ka vijë bregdetare të mrekullueshme, shkretëtirë por edhe oaze të larmishme falë mikroklimave. Kryeqyteti port i Omanit është Moskati.

Të vetmet kritere për të vizituar Omanin janë një pasaportë e vlefshme të paktën 6 muaj brenda aplikimit, bileta avioni vajtje-ardhje dhe rezervim në hotel.

zdxfgergerh45r4.jpg

dfge3g3ey3e5hy3e5h3e5hj.jpg

dfgergergh4h4h.jpg

dfgh5he54je4j.jpg

sdfgswhsw45th4e5h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary Clinton në Britani: “Brexit” një gënjeshtër e madhe
Qielli bëhet portokalli falë stuhisë Ophelia, rrezik i madh për njerëz »
Article Logic
Execution time: 0.01288104057312
array(1) { ["section"]=> string(104) "ky-shtet-sapo-hoqi-vizat-me-shqiperine-dhe-per-te-shkuar-mund-te-aplikoni-fare-thjesht-ne-internet-96340" }