Ky test ju tregon sa vjeç jeni në bazë të reagimit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:18 05-08-2016 Ky test ju tregon sa vjeç jeni në bazë të reagimit

Shumë studime kanë vërtetuar se sa më shumë rritemi dhe plakemi, reagimi i trurit tonë ngadalësohet.

Ky test tregon moshën e tuaj në bazë të reagimit. Nuk bëhet fjalë për të zbuluar sa vjeç ju jeni, por sa “vjeç” është truri juaj.

Për të nisur testin duhet të shtypni fillimisht “start”, më pas kur në ekran të shfaqet shenja ndaluese, ju duhet të shypni sa më shpejt çfarëdo butoni dhe në bazë të këtij reagmi llogaritet mosha e trurit tuaj.  

embed.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038558006286621
array(1) { ["section"]=> string(56) "ky-test-ju-tregon-sa-vjec-jeni-ne-baze-te-reagimit-48884" }