Ky vend quhet “ Qendra e Universit”, dhe diçka e pashpjegueshme ndodh aty

Publikuar tek: bota, më 16:19 30-01-2017 Ky vend quhet “ Qendra e Universit”, dhe diçka e pashpjegueshme ndodh aty

Një nga vendet më të mistershme në botë është ky park i vogël në formë rrethore që ka mahnitur dhe ka lënë pa fjalë mijëra vizitorë.

Në pamje të parë asgjë nuk duket e veçantë për vendin që ka marrë emrin “qendra e universit” dhe ndodhet në Tulsa të Oklahomas, por nëse qëndron në mes të rrethit, diçka e çuditshme ndodh, shkruan Newsbomb.al.

Zëri i një personi që qëndron në mes të rrethit kthehet pas te ai si një jehonë, disa herë e amplifikuar, ndërsa personat që janë pranë rethit por jo brenda tij, nuk mund ta dëgjojnë.

Banorët vendas tregojnë legjenda nga më të ndryshmet për “qendrën e universit” por askush nuk ka arritur ta shpjegojë se pse ndodh ky fenomen i mistershëm.

dfggtrw345grdtghjdfgj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kritikohet ashpër Ivanka Trump, fustani mijëra dollarësh shkakton debate të mëdha (Foto)
Vdes krijuesi i lojës së famshme Pac-Man dhe themelues i “Namco” »
Article Logic
Execution time: 0.010783910751343
array(1) { ["section"]=> string(75) "ky-vend-quhet-qendra-e-universit-dhe-dicka-e-pashpjegueshme-ndodh-aty-67137" }