La heroinën pas mbidozës së nëntë dhe u bë miliarder

Publikuar tek: bota, më 15:53 27-03-2017 La heroinën pas mbidozës së nëntë dhe u bë miliarder

Kur ishte 33 vjeç, Khalil Rafati mori mbidozë heroine për herë të nëntë teksa jetonte rrugëve të Los Angelesit.

Ndihmës së shpejtë iu desh të përdorte elektroshokun me defribilato për ta risjellë në jetë, dhe kjo ishte hera e fundit që ai mori drogë.

Tani ai është 46-vjeç dhe ka miliona dollarë pasuri falë rrjetit të bareve SunLife.

Rafati u largua nga Ohio në Los Angeles duke i shpëtuar një jete abuzimesh seksuale. Ai gjeti sukses menjëherë në biznesin e shitjeve të makinave ku kishte klientë të rëndësishëm si Elizabeth Taylor dhe kitaristi i Guns N’ Roses, Slash, por ndërkohë i duhej të përballej me varësinë ndaj drogës, shkruan Newsbomb.al.

weqweqweghhswdf.jpg

Pasi provoi heroinë ai kaloi në mbidozë disa herë. Kur kujton këtë periudhë të jetës Rafati thotë se “arria fundin e fundeve”.

Ai krijoi një lëng frutash të freskët të quajtur Wolverine, që shpejt u bë e njohur dhe e bëri atë të famshëm. Ai tashmë ka shkruar edhe një libër autobiografik me titull “Harrova të vdes”.

wqeqweq2e2tgt.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gratë myslimane mblidhen në urën e “Westminster” në Londër, ky është mesazhi i madh që japin
Ri-zbulohet qeni më i rrallë dhe më i vjetër në Tokë »
Article Logic
Execution time: 0.013166904449463
array(1) { ["section"]=> string(58) "la-heroinen-pas-mbidozes-se-nente-dhe-u-be-miliarder-73289" }