La jashtë Cikalleshin, Panucci zbulon shkakun dhe rregullat që shkeli

Publikuar tek: sport, më 10:28 28-08-2017 La jashtë Cikalleshin, Panucci zbulon shkakun dhe rregullat që shkeli

Trajneri i Kombëtares është duke zhvilluar një konferencë për shtyp në zyrat e FSHF-së lidhur me takimet që Kombëtarja do zhvillojë ndaj Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë ditët në vijim.

Ai ka zbuluar faktin se pse Sokol Cikalleshi nuk do të jetë i pranishëm, duke zbuluar dhe arsyen e mungesës së tij në grumbullim.

"Përshëndetje të gjithëve, e keni parë listën që është publikuar ditën e premte, në këtë rast u publikuan emrat e 24 lojtarëve, por do të mbeten 23. Janë tre lojtarë të rinj, të cilën e kam parë të drejtë të jenë pjesë e grupit. Janë 23 lojtarë pasi sot pata një telefonatë nga Sokol Cikalleshi, i cili më tha se nuk mundej të vinte, pasi do nënshkruante me ekipin e ri. E mendova të mirqënën mos i jepja leje, pasi kontrata mund të firmoset nga e-aili ose nga menaxheri. Ai nuk do vijë në grumbullim, janë disa rregulla që i përkasin federatës, të cilat duhet të respektohen. Nuk i lejoj askujt të bëjë atë që do ai, rregullat duhet të rregullohen nga të gjithë".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20863890647888
array(1) { ["section"]=> string(74) "la-jashte-cikalleshin-panucci-zbulon-shkakun-dhe-rregullat-qe-shkeli-90399" }