“La La Land” merr një tjetër çmim të rëndësishëm

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:13 05-02-2017 “La La Land” merr një tjetër çmim të rëndësishëm

“La La Land” është vlerësuar si një ndër filmat më të mirë dhe tashmë drejtori i këtij filmi Damien Chazelle është emëruar si drejtori më të mirë për vitin 2016 në një ceremoni gala të shtunën në mbrëmje.

Këtë çmim ai e ka marrë për filmin “La La Land” duke e vënë atë në një pozitë shumë të fort për garën më të madhe të filmit në botë, Oscar që mbahet këtë muaj, shkruan Reuters.

Pas tij çmim ka marrë edhe Ezra Edelman si krijuesi më i mirë i dokumentarit “O.J.:Made in America”, që po ashtu është i dominuar për Oscar.

Mbrëmë në DGA janë ndarë edhe disa çmime të tjera, por më me bujë ishte ai i drejtorit filmik të “La La Land”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02824592590332
array(1) { ["section"]=> string(52) "la-la-land-merr-nje-tjeter-cmim-te-rendesishem-67806" }