La Liga, vetëm 45 milionë Euro për transferimin e 34 lojtarëve në merkato

Publikuar tek: sport, më 11:55 31-01-2015 La Liga, vetëm 45 milionë Euro për transferimin e 34 lojtarëve në merkato

Kriza ekonomike reflektohet domosdoshmërisht edhe në futboll. Ekipet e La Ligës në Spanje kanë harxhuar shumë pak gjatë periudhës së merkatos dimërore për transferimin e futbollistëve të rinj.

Sipas të përditshmes sportive madrilene AS, skuadrat e La Ligës, gjatë periudhës së transfertave dimërore kanë harxhuar vetëm 45 milionë Euro për transferimin e 34 lojtarëve.

Ky thuhet të jetë shpenzimi më i vogël në gjashtë sezonet e fundit. Lojtari më i shtrenjtë ishte Enzo Perez, i cili për 25 milionë Euro iu bashkua skuadrës së Valencias ku aktivizohet dhe shqiptari Shkodran Mustafi.

Pas Perezit, renditet përforcimi i Real Madridit, Lucas Silva, i cili u transferua nga Cruzeiro për 14 milionë Euro, por që gjithsesi në total janë pak për një kampionat elitar si Primera Division.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0085349082946777
array(1) { ["section"]=> string(77) "la-liga-vetem-45-milione-euro-per-transferimin-e-34-lojtareve-ne-merkato-1996" }