La politikën, deputeti i PS i kthehet profesionit, nis punë kirurg në spitalin e Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:42 20-01-2018 La politikën, deputeti i PS i kthehet profesionit, nis punë kirurg në spitalin e Tiranës

Ish-deputeti i njohur i PS Ylli Ziçishti ka shkëputur përfundimisht marrëdhëniet me politikën për t’ju rikthyer profesionit të tij në mjekësi.

Newsbomb.al, mëson se ish-deputeti ka nisur punë si kirurg në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Doktor Ylli Ziçishti në vitet e komunizmit dhe punoi si mjek për disa vite në fshatrat e Tepelenës ku u bë mik i shumë familjeve duke u kthyer edhe në njeriun e dashur të familjeve tepelenase.

Pas shkëputjes nga politika, doktor Ziçishti e ka patur të pamundur të shkëputet nga profesioni i tij ndaj dhe po jep kontributin në spitalin e Tiranës.

ylli-zicishti-1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetari i Top Channel publikon fotot dhe i bën thirrje Gjiknurit të ndërhyjë: Greminë e vërtetë, e vetmja zonë në jug
Skandali me drogën në autobus, pezullohet urgjentisht Shefi i Krimit në Korçë »
Article Logic
Execution time: 0.01103401184082
array(1) { ["section"]=> string(93) "la-politiken-deputeti-i-ps-i-kthehet-profesionit-nis-pune-kirurg-ne-spitalin-e-tiranes-107271" }