Lady Gaga këndon La vie en rose…duke rikthyer në Los Angeles Edit Piaf

Publikuar tek: kulture-art, më 12:54 02-06-2015

Gjatë një koncerti në Los Angeles, popstari ekstravangant amerikane Lady Gaga ka rimarrë një ndër të këngët më emblematike të Nënës së Parisit, shkruan Le Figaro.

Zëri i Edith Piafit kishte marrë zemrat e Njujorkezëve. Dhe pas 60 itesh është Lady Gaga që rimerr këtë këngë gjatë fundjavës në Los Angeles për tu bërë qefin prindërve të saj që ishin present në koncertin që ajo dha së bashku me mikun e saj Tony Bennet. Këngën La vie on rose Lady Gaga e këndoi në frengjisht. Ajo kishte veshur një fustan rozë bonbon e dezonjuar nga motra e vet Natali, dhe pati sukses me këngën e Edit Piaf.

Ndërkohë nëpërmjet videove mund të shikoni debutimin e Lady Gaga dhe versionin original të këngës.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021114110946655
array(1) { ["section"]=> string(76) "lady-gaga-kendon-la-vie-en-rose-duke-rikthyer-ne-los-angeles-edit-piaf-12491" }